Przeglądasz artykuły w "Zdarzenia"

10/2015 (P) Pożar sadzy w kominie.

mar 15, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Pożar, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

13.03.2015 roku bezpośrednio po zakończeniu działań związanych z otwarciem mieszkania w Zawadzkiem zastęp GBA-Rt udał się do Kielczy na ulicę Leśną, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie. Gdy dojechaliśmy na miejsce zdarzenia, druhowie z OSP Kielcza byli w trakcie wygaszania pieca, na kominie założone było już sito. Za pomocą podnośnika hydraulicznego do komina wpuszczona została kula, w celu zrzucenia palącej się sadzy na dół. Działania trwały około 1,5 godziny, a na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy SHD z JRG Strzelce Opolskie, GBA-Rt z OSP Zawadzkie oraz GCBA z OSP Kielcza.

IMG_2587

09/2015 (MZ) Otwarcie mieszkania na prośbę Policji.

mar 15, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Miejscowe zagrożenie, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

13.03.2015 roku o godzinie 08:29 dyżurny SKKP PSP w Strzelcach Opolskich zaalarmował naszą jednostkę. Pierwotnie mieliśmy się udać do pożaru komina w Kielczy, jednak w tym samym czasie wpłynęło zgłoszenie z Policji o potrzebie otwarcia mieszkania w Zawadzkiem na ulicy Powstańców Śląskich. Po dojeździe na miejsce KDR ustalił, że z mieszkania na drugim piętrze, w którym mieszka starsza kobieta dobiega wołanie o pomoc. Nasze działania polegały na sprawieniu drabiny D10W, dostaniu się na balkon oraz poprzez wybicie szyby wejściu do mieszkania. Okazało się, że mająca 94 lata kobieta przewróciła się w kuchni i złamała nogę, nie była w stanie sama dojść do drzwi wejściowych. Została ona zabrana do Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich. Zadysponowany na miejsce SHD z JRG Strzelce Opolskie nie był potrzebny, dlatego KDR przekazał informacje by udał się bezpośrednio do pożaru komina w Kielczy. Po zakończeniu działań w Zawadzkiem zastęp GBA-Rt z OSP Zawadzkie również udał się alarmowo do Kielczy.

Fot.: Archiwum

Fot.: Archiwum

08/2015 (P) Pożar sadzy w kominie.

mar 15, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Pożar, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

13.03.2015 roku o godzinie 00:02 zadysponowano nas do pożaru sadzy w kominie w Zawadzkiem na ulicy Bogusławskiego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR potwierdził informacje. Nasze działania polegały na założeniu na komin sita i wygaszeniu pieca. Następnie w kominie została spuszczona kula w celu zrzucenia palącej się sadzy na dół. Działania trwały około godziny, a na miejsce zadysponowano zastępy GBA-Rt z JRG Strzelce Opolskie oraz GBA-Rt z OSP Zawadzkie.

IMG_2573

07/2015 (P) Pożar drewnianej wiaty w Kolonowskiem.

lut 6, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Pożar, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

06.02.2015 roku o godzinie 00:45 dyżurny SKKP PSP w Strzelcach Opolskich zadysponował nas do miejscowości Kolonowskie (pow. strzelecki, gm. Kolonowskie) na ulicę Kościuszki, gdzie doszło do pożaru na terenie firmy produkującej wyroby drewniane.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów KDR potwierdził informację, dodając jednocześnie, że pożarem objęta jest drewniana wiata, w której znajduje się trak. Podano 4 prądy wody w natarciu i obronie sąsiadujących budynków. Nasze działania polegały na zasilaniu wozów bojowych będących już na miejscu pożaru. Straty oszacowano na około 100 tys. zł, a uratowane mienie na około 200 tys zł.

Na miejsce pożaru skierowano 9 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej: GBA-Rt i SHD z JRG Strzelce Opolskie, GBA-Rt z OSP Kolonowskie, GBA-Rt z OSP Staniszcze Wielkie, GCBA z OSP Zawadzkie, GCBA-Rt i GCBA z OSP Kadłub, GBA-Rt z OSP Staniszcze Małe oraz GBA z OSP Spórok

.IMG_1969

06/2015 (P) Pożar piwnicy w bloku.

lut 5, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Pożar, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

05.02.2015 roku o godzinie 16:26 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu na klatce schodowej w jednym z bloków przy ulicy Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Zadysponował sekcję z JRG PSP Strzelce Opolskie oraz sekcję gaśniczą z naszej jednostki. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym ustalił, że doszło do pożaru w piwnicy w jednej z klatek. Niezwłocznie wprowadzono rotę w Aparatach Ochrony Dróg Oddechowych do budynku, w międzyczasie przystąpiono do ewakuacji mieszkańców klatki, którzy znajdowali się jeszcze w mieszkaniach. Ewakuowano 9 osób, jedna z nich uskarżała się na złe samopoczucie i została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego, a następnie odwieziona do  Szpitala Powiatowego w Strzelcach Opolskich. Spaleniu uległy drzwi do jednego z pomieszczeń piwnicznych, było to prawdopodobnie zaprószenie ognia. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt i SHD z JRG Strzelce Opolskie, GBA-Rt i GCBA z OSP Zawadzkie, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję.

IMG_1952[1]

05/2015 (AF) Silne zadymienie w budynku mieszkalnym.

sty 31, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Alarm fałszywy, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

27.01.2015 roku o godzinie 14:25 dyżurny SKKP PSP w Strzelcach Opolskich otrzymał zgłoszenie o silnym zadymieniu w budynku mieszkalnym w miejscowości Liszczok (pow. oleski, gm. Dobrodzień). Niezwłocznie zaalarmował naszą jednostkę, oraz przekazał informację do SKKP PSP w Oleśnie. Po dojeździe naszych zastępów na miejsce, gdzie miało dojść do pożaru KDR stwierdził, że żadnego zadymienia nie ma. Wraz z zastępami z terenu powiatu oleskiego sprawdzono domy we wiosce i stwierdzono, że jest to alarm fałszywy w dobrej wierze. Do zdarzenia zadysponowano GCBA z JRG Olesno, GBA-Rt z OSP Dobrodzień oraz GBA-Rt i GCBA z OSP Zawadzkie.

Fot.: Archiwum

Fot.: Archiwum

04/2015 (MZ) Pies uwięziony w wykopie.

sty 20, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Miejscowe zagrożenie, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

19.01.2014 roku o godzinie 21:24 zadysponowano nas na ul. Świerklańską w Zawadzkiem, a zgłoszenie tyczyło się psa, który wpadł do głębokiego na około 5 metrów wykopu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR potwierdził tę informację. Nasze działania polegały na sprawieniu drabiny D10W i wydobyciu zwierzęcia. Gdy nam się to udało, piesek został przekazany funkcjonariuszom Policji z Zawadzkiego. W działaniach udział brały zastępy GBA-Rt z OSP Zawadzkie oraz SLRt z OSP Kielcza.

IMG_1926[1]

03/2015 (P) Pożar kotłowni w Zawadzkiem.

sty 20, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Pożar, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

07.01.2015 roku o godzinie 18:28 do SKKP w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych na ulicy Moniuszki w Zawadzkiem. Dyspozytor niezwłocznie zaalarmował dwa zastępy z naszej jednostki, dwa zastępy z JRG PSP Strzelce Opolskie, zastęp OSP Kielcza, policję, pogotowie energetyczne oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia KDR potwierdził zgłoszenie zaznaczając, że pożar przeniósł się na poddasze budynku gospodarczego, który wraz z garażem stanowił przybudówkę domu. W pierwszej fazie nasze działania polegały na ewakuacji starszej kobiety znajdującej się w domu, odłączeniu dopływu gazu ziemnego, oraz wprowadzeniu roty w AODO do palących się pomieszczeń. W międzyczasie kolejna rota w AODO weszła do budynku mieszkalnego, by sprawdzić pomieszczenia i przygotować budynek do oddymiania. Po dojeździe kolejnych zastępów nastąpiło opróżnianie pomieszczeń na poddaszu, zbudowano drugą linię gaśniczą w celu dogaszania rzeczy znajdujących się tam oraz wykonano otwory wentylacyjne w dachu. Ratownicy cały czas pracowali w AODO, było więc duże zapotrzebowanie na butle z powietrzem, w tym celu dyspozytor zadysponował samochód typu bus z OSP Łaziska, który dowiózł dodatkowe butle oraz udał się uzupełnić zużyte. Do zdarzenia zadysponowano GBA-Rt i SHD z JRG Strzelce Opolskie, GBA-Rt i GCBA z OSP Zawadzkie, GCBA z OSP Kielcza oraz Mikrobus z OSP Łaziska.

Dnia 09.01.2015 roku na prośbę Burmistrza Zawadzkiego udaliśmy się na miejsce pożaru w celu zabezpieczenia wyciętych w dniu pożaru otworów wentylacyjnych plandeką z magazynu Obrony Cywilnej UMiG Zawadzkie. Do zabezpieczenia wyjechał zastęp GCBA z naszej jednostki.

Zdjęcie autorstwa mł. kpt. Mateusza Nieświec z KP PSP w Strzelcach Opolskich.

02/2015 (MZ) Wypadek drogowy w Kielczy.

sty 5, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Miejscowe zagrożenie  //  Komentowanie nie jest możliwe

2 stycznia 2015 roku o godzinie 23:15 zadysponowano nas do Kielczy na ulicę Topolową. Z nieustalonych przyczyn młody kierowca osobowego Peugeota 206 po wyjściu z zakrętu i przejechaniu kilkudziesięciu metrów prostym odcinkiem drogi stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi po czym koziołkował i zatrzymał się na infrastrukturze kolejowej około 0,5 metra od torów. W wyniku wypadku poszkodowane zostały 3 osoby podróżujące samochodem, została im udzielona pomoc przedmedyczna przez przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej, po czym zostały one przekazane ZRM, a następnie przetransportowane do szpitala w Strzelcach Opolskich. W działaniach udział brały zastępy JRG Strzelce Opolskie, OSP Zawadzkie w obsadzie 7 osób oraz OSP Kielcza.

0212de8c7920171189e8aee1d544ee96_L

01/2015 (P) Pożar komory silnika samochodu osobowego.

sty 5, 2015   //   przez kaczor998   //   Aktualności, Pożar, Zdarzenia  //  Komentowanie nie jest możliwe

02.01.2015 roku o godzinie 11:42 otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w Zawadzkiem na ulicy Leśnej (Droga Wojewódzka 463). Po dojeździe na miejsce okazało się, że do pożaru doszło w komorze silnika samochodu osobowego marki Renault Scenic. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dogaszeniu pożaru, który został opanowany przez kierującego samochodem oraz przypadkowych kierowców, kierowaniu ruchem dopóki samochód nie został ściągnięty na pobliski parking. Do zdarzenia został zadysponowany GCBA Jelcz z OSP Zawadzkie w obsadzie 3 osób.

Fot.: Archiwum

Fot.: Archiwum

Strony:1234567...17»

Losowe fotografie


Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115

Warning: Division by zero in /public_html/wp-content/plugins/nextgen-gallery/products/photocrati_nextgen/modules/nextgen_basic_gallery/templates/slideshow/index.php on line 115